Mynet'in Fırsatçılığı

Mynet'in Fırsatçılığı
Bu resimde gördüğünüz Mynet'in yaptığı ilk fırsatçılık değil. Daha önce de YouTube'a erişim yasağı getirildiğinde buna benzer bir reklam döndürmüştü. Ancak ilki bunun kadar iğneleyici değildi doğrusu.

Her ne kadar bu olaya fırsatçılık desem de ticarette her yol mübahtır lafı insanı düşündürüyor. Mynet yarın bugün kendisine de erişim yasağı getirilmeyeceğinin garantisini almış gibi; yoksa bu kadar iddialı olmak kimin haddine. Hem de Türkiye'de.

Yorumlar

 1. "sizi diğerleri gibi yarı yolda bırakmaz"

  bu ifade garibime gitti doğrusu. Çünkü bizi yarı yolda bırakan Youtube'un kendisi değil ki. Kapatma kararını alan yine bizim insanımız. Yani fırsatçılığı bir kenara bırakalım, Mynet burada Youtube'a hafiften çamur da atmış oluyor (:

  YanıtlaSil
 2. Adamlara bak...

  İşte fırsatçılara açık bir kapı "yarı yolda bırakmayız".. Aman bırakma gelen yok sana zaten.. Sana geleceğime bir yol yöntem bulur girerim Youtube'a..

  Saçmalamışlar bence..

  YanıtlaSil
 3. "sizi diğerleri gibi yarı yolda bırakmaz"

  Mynet'in bu konuda o kadar emin konuşmaması lazım.

  Bkz

  YanıtlaSil
 4. _nkA gönderdiğin resmin altındaki açıklama harikulade: "En büyük sistemlerin bile ufacık açıkları sonlarına bedel olur ...!"

  Bedel olur?

  YanıtlaSil
 5. işte ondan sonra bu ülke neden ilerlemiyor diyor başımızda böyle insanlar ve zihniyet oldğuğu sürece ne kadar başarılı oluruz.
  bu gibi menfaat düşkünleri başarılı olacaklarında önünü tıkıyor.yani eğitim şart.biz biliçliyiz ama bilinçsiz oranı daha fazla nese içimi döktüm bu sayede.mynet kaç takla atarsa atsın o kadar başarılı olamayacak.

  YanıtlaSil
 6. böyle bir slogan'la yola çıkıyorsunuz; taş attığınız ağacın fikirini, ana temasını kullanıyosunuz. garip.

  blog işinden sonra, bu da güzel olmadı mynet.

  YanıtlaSil
 7. Youtube'nin banlanmasında yerli videos sitelerininde parmağı vardır belki :/

  YanıtlaSil
 8. Mynet te engellenirse sloganı ne olarak değiştirirler acaba.. (:

  YanıtlaSil
 9. Aslında ben normal olarak karşılıyorum... Tamam mynet'in hataları vardır elbette ama kötü de olsa bizim malımızdır diyorum hep. Youtube'un kapanması bizim video yayını yapan sitelere fırsatlar sunuyor aslında. Dilerim Youtube'un kapanmasıyla Pikniktube, Mynetvideo gibi yerli sitelerimiz daha ön plana çıkar. Ancak gelin görün ki bizim Mynet'imiz yine eline yüzüne bulaştıracak bu şansı sanırım.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Son cümle çok doğru. Ayrıca Mynet sadece fırsatçı değil, hem de tahrikçi :) [
  via
  ]

  YanıtlaSil
 12. Bir süredir web'de mynet ile ilgili haberleri takip ediyorum. Herkes şikayetçi bu durumdan. Ama mynet pek umursamıyor galiba. Bakalım sonu nereye varacak?

  YanıtlaSil
 13. Hocam çok güzel bir ayrıntıya değinmişsin... yazıyla ilgili ve daha önce bir başka işgüzarlıgını burada belirttim.
  http://www.internetdevri.com/youtube-videolari-sansurlu-ama-mynet-videolar-her-zaman-acikmis/

  YanıtlaSil
 14. kafa karıştırıcı ve bi o kadar da saçma :S

  YanıtlaSil

Yorum Gönder