28 Haziran 2008

Blogger'da WordPress Gibi Yorum Formu

Yeni, yine, yeniden...

Hiç kuşkusuz Blogger altyapısı ile blog tutanların en çok istediği yeniliklerden biri de WordPress'te olduğu gibi bir yorum formudur. Bu özelliğin gelmesi için bastıranlardan biri de benim :) Yakın zamanda Blogger geliştirme ekibine bu konuyu hatırlatmıştım. Sonunda beklenen oldu ve Blogger geliştirme ekibi bu özelliği devreye soktu!
Yazımda güncelleme gerektirecek bir yanlış bulunmasa da bazı arkadaşların hataya düştüklerini farkettim. Şablon kodları arasında p class='comment-footer' satırını arayan arkadaşlar buldukları ilk satırı benim yazımda verdiğim kodlara uyup uymadığını denetlemeden yeni kodlar ile değiştiriyorlar. Şablonunuzda iki adet p class='comment-footer' sınıfı var. Lütfen bulduğunuz kodların yazıdaki ile aynı olduğuna dikkat edin.


Yaklaşık bir haftadır bu özelliğin devreye gireceğini biliyordum; öyleki bir haftadır yeni bir tema hazırladığım için kod ile yatıp kod ile kalkıyorum (Tüh ağzımdan kaçırdım). Yeni tema hazırlarken şablonlara monte edilen yorum formunu da görmüş oldum :) Sözde bunu size daha önce duyuracaktım ki, Blogger benden önce davranıp, yorum formunu devreye sokmuş.

Blogger Yorum Formu
Şimdi yorum formunu nasıl yapacağımıza geçelim.

Yorum formu sıfır şablonlarla birlikte hazır olarak gelse de hali hazırda kullandığınız şablonlarda yok. Bunun için elle kodları değiştireceğiz.

Adım 1: Şablonda Kodları Değiştirme


Widget Şablonlarını Genişlet kutucuğunu işaretledikten sonra şablonunuzda p class='comment-footer' satırını arayın. Arama sonucunda aşağıdaki kod satırını bulmuş olacaksınız:

<p class='comment-footer'>
<b:if cond='data:post.allowComments'>
<a expr:href='data:post.addCommentUrl' expr:onclick='data:post.addCommentOnclick'><data:postCommentMsg/></a></b:if>
</p>

Yukarıdaki kodlar arasında kırmızı renkli olan sorgu satırları her şablonda olmayabilir. Başka bir deyişle bu satırların olup olmaması önemli değildir.

Bilgi: Kırmızı renkli satırlar, blogunuzda yorumlara izin verilip verilmediğini denetler ;)

Yukarıdaki kodların tümünü (kırmızı renkli kodlar şablonunuzda olmayabilir) aşağıda verdiğim kodlar ile değiştirin.

<p class='comment-footer'>
<b:if cond='data:post.embedCommentForm'>
<b:include data='post' name='comment-form'/>
<b:else/>
<b:if cond='data:post.allowComments'>
<a expr:href='data:post.addCommentUrl' expr:onclick='data:post.addCommentOnclick'><data:postCommentMsg/></a>
</b:if>
</b:if>
</p>

Böylece Yorum Gönder yazısı yerine yorum formu görüntülenecektir.

Adım 2: Yazı Altında Yorum Formunu Devreye Sokmak


Blogger in Draft üzerinden giriş yaparak Blogger ayarlarınızdan Ayarlar > Yorumlar yolunu izleyin ve resimde de görüldüğü gibi Yorum Formunun Yerleştirilmesi seçeneğini Aşağı katıştırılmış kayıt olarak değiştirin.

Sonuç...


Artık yazı altında bir yorum formuna sahip oldunuz :) Güle güle kullanın.
Bu yazıya 217 adet yorum yapılmış. Düşüncelerini belirtmek istiyorsan durma yorumunu paylaş!
 1. İlk deneme bende olsun :)

  YanıtlayınSil
 2. 2. deneme benden. Aman aman aman.:D Wordpress'e geçtik Blogger'da ki gelişmelere bak.:D

  YanıtlayınSil
 3. Çok teşekkür ederim.Bu özellik hakikaten iyi oldu.Hemen uyguluyorum.

  YanıtlayınSil
 4. İşte bu özellik! Blogger'a bu özelliği isteyen bir mail ben de atmıştım demek ki bu kadar blogcunun isteklerini reddedemediler :)
  Teşekkürler Blogger, Google,
  Teşekkürler Mafiamax :)

  YanıtlayınSil
 5. Ya hocam ben de blogumu dün uyarladım bunu lakin dışarıdan siteye giren, bloglardan anlamayan biri için hala karmaşık. Bi yığın abidik gubidik seçenek koymuşlar. Google illa ki ismi geçsin istiyor. Google illa ki pratikleştirmemek için inat ediyor.

  YanıtlayınSil
 6. Hayırlı olsun bloggerden başka isteginiz varmı arkadaşlar;)

  YanıtlayınSil
 7. Blogger biz yokken kendini aşmış yahu.

  YanıtlayınSil
 8. ben de bu konunun sıkıntısını çekiyordum bu yüzden disqus.com un yorum eklentisini kurmuştum şimdi bunu uygulamak istiyorum ancak html de o satırları bulamıyorum ne yapacağım:) ?

  YanıtlayınSil
 9. Yazımda özellikle vurguladım, "Widget şablonlarını genişlet" seçeneğini işaretleyin, böylece ilk kodu bulacaksınız.

  YanıtlayınSil
 10. özellikler çok güzel oldu bea. diğer eklenen özelliklerle ilgilide yazmıştım ben. diğerleride baya bi güzel. bi bakın bakam...

  YanıtlayınSil
 11. Kodlar hata veriyor belki ben yanlışlık yapmışımdır ama kodları kontrol etmenizde fayda var diye düşünüyorum /

  YanıtlayınSil
 12. Vaay güzel olmuş. Hadi hayırlı olsun :)

  YanıtlayınSil
 13. Ahhh, klasik şablonlarda olmuyor...

  YanıtlayınSil
 14. Ön yargılı davrandım. Klasik şablonlarda da yapılabiliyormuş. Biraz kurcalayınca başardım.

  YanıtlayınSil
 15. Flaş, flaş gözlerim yaşardı kardeşim ya. Bence normal çok uçuk istekleri olmayan bir kişi kesinlikle Blogger kullanmalı. Bu özellik çok süper olmuş bence hayırlısı olsun Blogger kullanan arkadaşlara.

  YanıtlayınSil
 16. @isimsiz, ben ve bir çok kişi aynen burda anlattığım gibi yaptık. Belki bir farklılık olabilir. O farklılığı da yazımda güncelleme yaparak anlattım.

  @avare, artık öyle bir alışmışım ki klasik şablonları unutuyorum hep :)

  @Volkan Alabaz, bu daha başlangıç :)

  YanıtlayınSil
 17. Bende sevinenler arasındayım. Blogger'lere yorum yapacağım zaman sürekli yeni sayfalar açılıp duruyordu. Bunu geliştirmeleri çok iyi olmuş gerçekten. Wordpress in yerini tuzmaz ama idare edeceğiz artık. :) hayırlı olsun efendim.

  YanıtlayınSil
 18. Baya güzel değişiklikler var aslında şu "daha fazlasını oku" veya "benzer bağlantılar" gibi şeylere de bir çözüm bulsalar güzel olacak yazı yazma paneline tek bir buton ile daha fazlasını oku tercihini yapabilirler veya girilen etiketlerden ortak yazıları gösterebilirler.

  YanıtlayınSil
 19. Maalesef ben yapamadım herhalde temamdan kaynaklanıyor neyse sağlık olsun :)

  YanıtlayınSil
 20. merhabalar verdiğiniz kodları adım adım bütün yönergeleri takip ederek şablonuma yerleştirdim. blogger draft'ta yapılması gereken değişikliği de yaptım ancak yorum gönderme formu görünmüyor (hala yorum gönder butonu çıkıyor ve onada tıklatınca hiç bir hiç birşey olmuyor - yardımlarınızı rica ediyorum / keyifli pazarlar dilerim kolay gelsin

  YanıtlayınSil
 21. öncelikle teşekkürler daha önce denemiş yapamamıştım şimdi tekrar denedim ve aaa yine olmadı :)) meğer ilk olarak arayın diye verdiğiniz koddan bende iki tane varmış :P ben ilk çıkana yapıştırınca görünmemişti sayfada daha sonra tekrar denedim ve şimdi oldu..

  YanıtlayınSil
 22. @montecito, verdiğim kodun aynısı yok, sadece başlangıcı ona benzeyen bir kod kümesi var. Sırf bu yüzden kod kümesinin tamamını verdim ki hata olmasın ;)

  @hayalbahce sen de aynı hataya düşmüşsün.

  YanıtlayınSil
 23. Çok Teşekkürler Erhan.Bende ilk deneyip yapamayanlardanım :) Biraz üstünde yoğunlaşınca hatanın nereden kaynaklandığını bulabiliyorsunuz.Yeter ki biraz araştırın...

  YanıtlayınSil
 24. Çok saol Erhan.Bende yorum bölümünde ayarı yapmıştım ama hala eski yorum gönder butonu çıkıyodu.Tam senin bloguna yorum yapıp sorunu bildirip yardım isteyecektim bu yazıyı gördüm.meğerse htmldede ayar yapmak gerekiyormuş.Gerekli aayrları yaptım.Güzel oldu.Bakalım ziyaretçilerin alışması ne kadar sürecek..

  YanıtlayınSil
 25. Bende olmak bilmedi yahu çok ilginç.. Nedense..

  YanıtlayınSil
 26. Ama şu yeni özelliklerden blogu içe aktarmayı yapamadım.İçinde 2-3 yazı olan bloglarımı rahatlıkla içe ve dışa aktarıyorum ama Gökhan Blog u bi türlü içe aktaramıyorum.Heralde çok yazı olduğundan kaynaklanıyor.Çünkü 1,07 mb lik bir dosya sonuçta.Biraz daha gelişmesini bekliycez maalesef..

  YanıtlayınSil
 27. Bu arada şu yazılara yıldız verme olayındada böyle kod ayarlamaları yapmak lazım heralde.Çünkü normalde görünmüyor sadece bloggerin kendi temalarında görüntüleniyor.Gerçi o gerekli değil güzelde yapılamamış zaten..

  YanıtlayınSil
 28. @Gökhan, içe-dışa aktarma da şu anda 1mb limiti var. Aslında bu limit bilinerek koyulmuş değil, bir hatadan dolayı oluşuyor. Bunun üzerinde çalışmalar yapılıyor.

  Oylama eklentisi için de kod eklemek gerek.

  YanıtlayınSil
 29. Yeni yazı gönderme formunda devamını oku kodları kullanılması bir işe yaramıyor.Diğer özellikleri iyi.Az önce bir yazı yazdım..

  YanıtlayınSil
 30. Bişey farkettim.Yazı gönderme formunda yazı yazıp yayınlayınca eklebunu servisi yanlış çalılıyor linki görmüyor.O yüzden şimdilik sadece yorum formunu açmak diğer özelliklerin gelişmesini beklemek daha mantıklı.Bundan sonra yazılarımı yine eski yazı gönderme bölümünden yazıcam..

  YanıtlayınSil
 31. bizim gibi daha önceden disqus kullananlar için yenisini değiştirmek zor olacak sanırım

  YanıtlayınSil
 32. Merhaba MaFiAMaX,

  Bu özellik şöyle bir sorunu yanında getirmiş maalesef. Benim 200 yorumdan fazla yoruma sahip bir yazım var. Bu yazının sayfasına girdiğimde sadece 200 yorum gözüküyor ve en altta yorum kutusu var. Yani 200'den sonraki yorumları görmek için ne yapmak lazım bu durumda? Yardımcı olursan sevinirim.

  Bu arada bu özelliği nasıl hayata geçireceğimizi açıkladığın için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 33. @Gökhan, deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler.

  @Alper, disqus yorum formunu kulananların şablonları çok büyük değişimlere uğratılıyor. Bu yüzden işleri zor. Zaten dışarıdan bir servis ile böyle önemli bir özelliği kullanmak en başından saçmaydı. Sonuçta disqus.com yarın bu hizmeti vermeyebilir, yada kapanabilir.

  @Da Vinci dediğin olayı bilmiyordum. Bir araştırayım. Haberdar ettiğin için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 34. Sağol MaFiAMaX.

  Eskiden de aynı şey vardı zaten. Yazının linkinden girildiğinde ilk 200 yorum gözüküyordu ama yorum linkine basıp yorum sayfasını açınca üstte sayfa linkleri gözüküyordu. Yani yorumlar 200 yorum olacak şekilde sayfalara bölünüyordu. Ama şimdi yorum sayfası olmadığı için o yorumlar nasıl görülecek bilmiyorum. Umarım bir çözüm bulursun bu soruna.

  YanıtlayınSil
 35. @Da Vinci, son yazımda yorum sayfalandırma kodlarından bahsetmiştim.

  Şimdi sana verdiğim kodları <dl id='comment-block'> satırından hemen önce koy.

  Kodlar:

  <b:if cond='data:post.commentPagingRequired'>
  <span class='paging-control-container'>
  <a expr:class='data:post.oldLinkClass' expr:href='data:post.oldestLinkUrl'><data:post.oldestLinkText/></a>

  <a expr:class='data:post.oldLinkClass' expr:href='data:post.olderLinkUrl'><data:post.olderLinkText/></a>

  <data:post.commentRangeText/>

  <a expr:class='data:post.newLinkClass' expr:href='data:post.newerLinkUrl'><data:post.newerLinkText/></a>

  <a expr:class='data:post.newLinkClass' expr:href='data:post.newestLinkUrl'><data:post.newestLinkText/></a>
  </span>
  </b:if>

  YanıtlayınSil
 36. MaFiAMaX,

  Çok teşekkürler. Çok güzel oldu :)

  Ufak birşey daha istesem ayıp olur mu? Mümkün müdür bilmiyorum ama sorayım. Buraya bakarsan diğer sayfaları gösteren linklerin en üstte hemen ilk yorumun orada olduğunu görürsün. Bunların aynısını en altta 200. yorumun hemen bitiminde de göstermek mümkün müdür acaba? Yani hem ilk yorumun orda hem de son yorumun orada. Görümün ve kullanış açısından çok daha iyi olacağını düşünüyorum eğer mümkünse tabi.

  Tekrardan emeklerin için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 37. Bilgilendirme ve çabalarından ötürü teşşekür ederim.

  YanıtlayınSil
 38. @Da Vinci sorduğun sorunun cevabı çok basit, ama kendi çabanla da yapabileceğini düşünüyorum. Biraz gayret, inan çok basit.

  @dada, rica ederim.

  YanıtlayınSil
 39. MaFiAMaX,

  Eminim çok kolaydır ama bilen için. Söylediğin şey İngilizce bilmeyen birine "bak şu İngilize gidip şuranın adresini sor, gerçekten çok kolay" demeye benzemiş :)

  Yine de uğraşıp asıl sorunu çözdüğün için sağol.

  YanıtlayınSil
 40. Allahım şükürler olsun!
  Bunu herkesten çok istiyordum. Blogger'ı sevmek icin her gün bir neden daha buluyorum :)

  YanıtlayınSil
 41. Arkadaşlar öncelikler genel bir açıklama yapayım. Hafta başından beridir staja başladığım için sabah 8 akşam 6 arası çalışıyorum. Bu nedenle de buraya oldukça kısıtlı bir vakit ayırabiliyorum.

  Şimdi başka genel bir açıklama yapayım. Bazı arkadaşlar çekindikleri için mi bilmiyorum ama bana e-posta vasıtası ile soru soruyorlar. Bir taraftan e-posta üzerinden bombardımana uğruyorum bir yandan da blog üzerinden. Bu yüzden sizlerden ricam, hakkında yazı yazdığım bir konu için ekstradan e-posta üzerinden yardım istemeyin.

  Şimdi genel isteklerden birine geçelim. Bazılarınız yorum formunu ekledikten sonra, formun sola dayanık çıktığını görecekler. Bunun temel nedeni main (bknz: Blogger Şablonunu Düzenleme - 2) ögesinin float:left değerini taşımasıdır. Bu yüzden de yorum formuna bir class (sınıf) tanımlayıp, CSS kodlarında tanımlama yapmalısınız. Örneğin;

  HTML adımı
  <div class='comment-formbox'>
  Yorum formu kodları
  </div>

  CSS adımı
  .comment-formbox {
  padding: ??px ??px ??px ??px;
  }

  şeklinde düzenleyin. CSS tarafı tamamen size kalmış.

  İyi çalışmalar.

  YanıtlayınSil
 42. Tam süper oldu valla, saolaın. Şu görüş gönder kısmına başka bişey yazma olanağımız varmı acaba

  YanıtlayınSil
 43. Beğenmedim bu özelliği ben. Yorum formunun sayfa içinde olması iyi birşey ama çok büyük yenilik değil. Asıl wordpres gibi adı, maili, varsa http url si sorulmalı. Blogger yorumlarındaki bir saçmalık için de buraya tıklayın.

  Ve bu saçmalığa nasıl son verilebilir acaba?

  YanıtlayınSil
 44. disqus olaına lütfen çare bulun arkadaşlar:(

  YanıtlayınSil
 45. Çok teşekkür ederim..Emeğinize sağlık

  YanıtlayınSil
 46. Eyvallah babacan, 3 bloga az önce uyarladım. Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş. Ne yapalım kullanacağız artık böyle :)

  YanıtlayınSil
 47. nayır n'olamaz sonunda yaptım :)

  YanıtlayınSil
 48. teşekkür ederim @MaFiAMaX

  YanıtlayınSil
 49. Yorum Formunu hallettik
  ingilizce bilenler blogspot yetkililerine bir de bu sayfa numaralarını hatırlatsa

  Sağolun Emekleriniz için Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 50. Emeğe saygı duyduğumdan ilk önce size teşekkürlerimi sunuyorum.Ben Embouteillage temasını kullanmaktayım ve sizin yazdığınız yorum formu bilgisine göre her şeyi yaptım.Ama benim ayarlar/yorumlar seçeneğinde "aşağı katıştırılmış kayıt" seçeneği bulunmuyor.Sadece 2 seçenek var onlar da tam sayfa ve pop-up pencere.Bu konu hakkında acil yardım edebilirseniz çok iyi olur.Şimdiden teşekkür ederim...

  YanıtlayınSil
 51. @admin, yazımın sonuna dikkat edersen Blogger in Draft üzerinden Blogger'a giriş yapmak gerektiğini açıklamıştım ;) Buradan giriş yaparsan ayarlarda bu seçeneği de görebilirsin.

  YanıtlayınSil
 52. Merhaba ben dedigin gibi yaptım oldu fakat görünüşü çok kötü oldu sizinki gibi güzel bi görünüm vermedi görünüşünden bir resim yolluyacagım siz ne demek istedigimi anlıyacaksınız : http://img516.imageshack.us/img516/1067/32569142hq5.jpg yardım ederseniz sevinirim güzel bir görüntüsü olsun istiyorum :)

  YanıtlayınSil
 53. @MetaLGOD, görünüşünde ben bir tuhaflık göremedim. (?)

  YanıtlayınSil
 54. sizinki gibi çubugun üstünde isim görünmesini istiorm biraz göze yakışır görünsün yani

  YanıtlayınSil
 55. sorunsuz bir şekilde yaptım teşekkürler mafiamax

  YanıtlayınSil
 56. tema olarak başka bir temaya geçtim.
  fakat yorum bölümü gözükmüyor.
  dediklerini yaptım
  fakat kaydetmeden önce html7 diye bir hata veriyor. yardım.

  YanıtlayınSil
 57. of bunu yapmaları çok iyi olmuş bloğa yorum yazanlar arttı yav :)

  YanıtlayınSil
 58. @eddie, bahsettiğin hata genel bir hatadır; bu konu ile alakası yok.

  İndirdiğin şablon ile gelen sayfa ögeleriniz silip, şablonu kaydet, daha sonra ise burda anlattıklarımı uygula ;)

  YanıtlayınSil
 59. çok teşekkür ederim. sorunsuz çalıştı.

  YanıtlayınSil
 60. merhaba uğraşın için çok teşekkürler arkadaşım ama benim blogger da "aşağı katıştırılmış kayıt" diye bi seçenek yok.
  sadece "tam ekran" ve "pop-up" seçenekleri var.
  neden acaba.???bilen varsa yardımcı olabilir mi.??

  YanıtlayınSil
 61. http://draft.blogger.com üzerinden giriş yaparak Blogger ayarlarına baktığında bu seçeneği de görmüş olacaksın. Yazımda da bunu 2. madde olarak açıkladım.

  YanıtlayınSil
 62. pardon bahsetmişsiniz zaten benim hatam şimdi hallettim fakat
  dediğiniz şeylerin hepsini yapmama rağmen hala disqus yorum formu gözüküyo sayfalarda

  YanıtlayınSil
 63. @Volkan Bey, disqus yorum formu ile bunun bir alakası yok ki! Disqus yorum formu, 3. şahıslar tarafından hazırlanmış bir servis ve Blogger'da yorum formu olmadan önce bu hizmeti vermeye çalışıyordu. Şimdi Blogger'ın kendisi bu hizmeti devreye soktu ve Disqus gibi ekstra bir servise ihtiyaç kalmadı. Disqus servisinin Blogger ile alakası olmadığını da hatırlatmak isterim.

  Ayrıca disqus yorum formunu kullanmak için şablonda çok büyük değişiklikler oluştuğu için geriye dönme ihtimali çok az. Bu yüzden bu yönteme geçmeden önce eğer varsa yedek şablonu yükleyip, daha sonra burada anlattıklarımı uygulayın. Ya da yeni bir şablon ile yola devam edin ;)

  YanıtlayınSil
 64. dostum bu benim bloga olmadı ama? benim blog teması bloggerin kendi teması değil? bunu nasıl yapabilirim ozaman?

  YanıtlayınSil
 65. @sweet dreams, bunca yazıyı bu tür sorular sorulmasın diye yazdım! Yazıyı dikkatli bir şekilde okursan herşeyi anlattığımı göreceksin.

  Bunca kişi farklı şablonlar kullandıkları halde yapabildiğine göre sanırım sende hata var ;)

  YanıtlayınSil
 66. teşekürler çok iyi bir uygulama

  YanıtlayınSil
 67. Görüş Gönder yerine kayıt forumu yazıyo orayı nasıl değiştircez

  YanıtlayınSil
 68. Burayı değiştiremiyoruz.

  YanıtlayınSil
 69. Sizin blogunuzdaki gibi ''Yorum Gönder'' yazısını nasıl küçültebiliriz ve araya sizin gibi çizgi koyabiliriz ? Küçültebiliriz derken benim blogumda büyük harflerle yazılmış :)

  YanıtlayınSil
 70. birde unutmadan benim blogumda birde hard doğrulaması istiyor.Onuda kaldırmak istiyorum ama nası kaldıracağım bilemiyorum ? Yardımcı olursanız sevinirim.
  Saygılar.

  YanıtlayınSil
 71. @İsimsiz, blogunun ayarlarından HTML Düzenle'ye gel ve şablon kodları arasında bulunan aşağıdaki kodu bul:

  #comments h4 {
  margin: ??? ;
  padding: ??? ;
  font-size: ??? ;
  color: #??? ;
  text-transform:uppercase;
  }


  Eğik yazı ile belirttiğim satırı silin ve şablonunuzu kaydedin. (Soru işaretli yerler sizin şablonunuza göre hazırlanmış bazı değerleri içerir.)

  2.sorunuza gelirsek, Blogger'ın Ayarlar bölümünde Yorum ayarlarından kelime doğrulamayı kapatabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 72. teşekkür ederim gayet iyi oldu :)

  YanıtlayınSil
 73. Biraz uğraştım ama bu sistemi sayfaya ekleyebildim..
  Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 74. Helal Olsun Be Süpersiniz Teşekkür Ederiz

  YanıtlayınSil
 75. benim ayarlar bölümünde 3.cü seçenek görünmüyor ama bunu anlayamadım kodlar zaten kendinden öyle benim girmeme gerek kalmadı ama seçenek iki tane görünüyo

  YanıtlayınSil
 76. Yazımın ikinci adımında da bahsettiğim gibi Blogger in Draft üzerinden giriş yapmalısınız. Böylece 3.seçeneği de görebileceksiniz.

  YanıtlayınSil
 77. slm arkadaşlar verdigin kırmızı satırı silip yerine altında verdigin kodları yapıştırdım ama olmadı galiba bu yazıyı uzman blogcular için yaptınız biz bişey anlamadık

  YanıtlayınSil
 78. @Erdem Bey,

  İlk verdiğim kodların yerine ikinci verdiğim kodları yerleştirecektiniz. Yani kırmızı renkli kodlar ile değil. O kodlar her şablonda olmayabiliyor, bu yüzden özellikle belirtmiştim.

  YanıtlayınSil
 79. Teşekkürler, çok iyi oldu

  YanıtlayınSil
 80. Düzgün bir şekilde oluşturulmadığından şablonunuz çözümlenemedi. Lütfen tüm XML öğelerinin düzgün biçimde kapatıldığından emin olun.
  XML hata iletisi: The element type "b:if" must be terminated by the matching end-tag "".

  sürekli bu hatayı yapıyorum en az 10 kere denedim hem de özene özene, dikkatlice. kaydırma felan yapmadan ama bir türlü halledemedim sorun nedir acaba?

  YanıtlayınSil
 81. @uğur,
  Şablonunda p class='comment-footer' satırını bul. Bu satırın hemen altında <a onclick="javascript:window.open....</a> şeklinde başlayan ve biten a etiketi olacak. Bu eğik şekilde yazdığım kod satırını verdiğim kodlarla değiştir.

  YanıtlayınSil
 82. şu anda arıyorum fakat widget şablonlarını genişlettiğim haldesöylemş olduğunuz kodu göremiyorum. böyle bir kod yok comment footer'ın altında

  YanıtlayınSil
 83. tek kelime ile muhteşem oldu emeğinize sağlık...
  yeni blogumda test ettim. http://nepisireyim.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 84. En basit yöntemi ile anlatmışsın, sabahtan beri gezmediğim yer kalmadı. En sonunda buldum. Teşekkürler, başarılar...

  YanıtlayınSil
 85. TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlayınSil
 86. Hocam gece boyunca arandık durduk. dedikleri gibi mevlamızı bulduk.
  :) çok çok teşekkür ediyoruz. bu bilgi çook işimize yaradı.

  YanıtlayınSil
 87. Paylaşım için teşekkürler MaFiAMaX, bende kendi blogumda ki güncelleme için yazıdan faydalandım.

  Sevgiler, Saygılar...

  YanıtlayınSil
 88. @İdris Cin,
  Rica ederim. İyi bloglamalar.

  YanıtlayınSil
 89. Mafimax kardeş bende uğur kardeşin dediğini en az 10 kere denedim bende de aynısı oluyor hep hata veriyor güzelce açıklarmısınız,,,


  sadece bu satırımı silip verdiğin kodu ekleyeceğim anlayamadım hakkınız helal ediniz

  YanıtlayınSil
 90. Mafimax kardeş acaba benim temam,danmı kaynaklanıyor çünkü benim blogum 3 kolonlu yani blogerr temeası değil sorun neden kaynaklı bi fikriniz varmı lütfen yardımcı olurmusunuz,,,

  YanıtlayınSil
 91. @abdul,
  Ben en genel haliyle konuyu anlattım. Eğer temanız çok değiştirilmiş ve benim burada verdiğim kodları bulamıyorsanız bir şey diyemem. Bu arada temanızın 3 sütunlu olması bu duruma mani değildir.

  YanıtlayınSil
 92. olmuyor kardeş. değiştirilmek üzere belirttiğin kodlar bende yok.Başka kodlar var

  YanıtlayınSil
 93. Çok uğraşmama rağmen yapamadım. Temayı değiştirdim yine tınlamadı.

  YanıtlayınSil
 94. Aha. Çok uğraştım ama yaptım. Küçük bir hata için başıma ağrılar girdi. Çok sağolasın hocam :)

  YanıtlayınSil
 95. Herşey oldu fakat yorumları yönetemiyorum bunu nasıl yapıcam.. yorum ayarlarından denemediğim seçenek kalmadı ? :S

  YanıtlayınSil
 96. Blogger -> Ayarlar -> Yorumlar -> açılan sayfadan "yorum denetleme" seçeneği ile yorumları denetleyebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 97. MaFiAMaX kardeş temamda sizin verdiğiniz kodları buldum yani temamda kodlar mevcut ve sizin verdiklerinizle değiştirdim kaydet tıkladım ama hep XML hata iletisi: The element type "b:if" must be terminated by the matching end-tag "".

  sürekli bu hatayı veeriyor en az 10 kere denedim hem de özene özene, dikkatlice. kaydırma felan yapmadan ama bir türlü halledemedim sorun nedir acaba ?

  YanıtlayınSil
 98. @Hakkal-Cihad,
  Temandaki kodları göremediğim için bir yardım da bulunamam. Ama sorun b:if etiketinin kapatılmamasını gösteriyor.

  YanıtlayınSil
 99. Mafimax kardeşim eğer münkünse temamın tüm kodlarını size e-maille atsam siz düzeltseniz olurmu ? hakkınıda helal et yorduk seni

  YanıtlayınSil
 100. @hakkal-cihad,
  Son bir kaç aya kadar e-posta üzerinden de insanlara yardımcı olmaya çalışıyordum ama artık e-posta üzerinden yardım etmiyorum. O zamandan beridir de bayağı bir kişiyi geri çevirdim şimdi seni kabul edersem o arkadaşlara haksızlık olur.

  Bir yerde prensiplere sahip çıkmak gerek.

  YanıtlayınSil
 101. haklısınız kardeşim,kusura bakma hakkınzı helal ediniz,selametle...

  YanıtlayınSil
 102. teşekkürler işime yaradı :)

  YanıtlayınSil
 103. Gerçekten yararlı bir paylaşım çok teşekkür ederim.Çalışmalarınızda başarılar

  YanıtlayınSil
 104. sevgili mafimax, dediğin gibi yapıyorum ama bende şöyle bir hata veriyor:

  The element type "b:if" must be terminated by the matching end-tag "".

  YanıtlayınSil
 105. @Arif,
  Bu hata b:if etiketinin kapatılmadığını veyahut arada başka açık bir etiketin olduğunu gösterir. Fakat sorunu kendin bulman gerek ;)

  YanıtlayınSil
 106. Tşk ederim, tekrar deneyeceğim. ;)

  YanıtlayınSil
 107. Çok güzel oldu , teşekkür ederim :)

  YanıtlayınSil
 108. Hay allah razı olsun! Ömrümü yedi bu yorum meselesi sayenizde düzelttim.
  Ayrıca Blog güzelmiş, gözüm üzerinizde !
  İyi günler diler, tekrardan teşekkür ederim.
  ----
  O
  zan
  KOR
  KMAZ

  YanıtlayınSil
 109. buradan ikinci kez faydalanıyorum. ilki yazı gizle idi. ikincisi de bu.. artık bağımlısı olcam bu sitenin. sağol varol, nur ol, pürnur ol, huzur dol.

  YanıtlayınSil
 110. @muhaber.net:,
  Valla zararlı bağımlılığın karşısındayım ama bu benimkisi iyi olsa gerek :)) Dileklerin için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 111. peki pop-up yorum sistemine devam etsek ama profil seçme bölümü böyle gözükse. bunu nasıl yapabilirim

  YanıtlayınSil
 112. @çubuk makarna,
  Bahsettiğin şekilde olmuyor.

  YanıtlayınSil
 113. senin dediğin her şeyi yaptım am yinede olmadı www.yeniasgariucret.blogspot.com yorum yazamıyor kimse

  YanıtlayınSil
 114. Bundan farklı bir kod daha var. Biraz daha uzun.ingilizce bir sitede görmüştüm.Yapınca süper olmuştu. Ama buda iyi.Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 115. Bi Ben Yapamadım Bunu Herhalde :/

  YanıtlayınSil
 116. @Uğur arkadaşımız gibi arkadaşlarımızın kaydedememe hatası o satırda bulunan < / b : if > kodunuda silmelerinden kaynaklanıyor Mafiamax arkadaşım.

  Neyse benim isteiğim şu. Yorumlama biçimini varsaylanını Anonimde bırakabilirmiyiz. Birde bu E-posta yoluyla abone ol seçeneği bende çıkmıyor bunu nasıl yapıcaz.

  YanıtlayınSil
 117. Pardon varmış yorumlama biçiminde değişiklik yapınca görünmemiş :((

  YanıtlayınSil
 118. MaFiAMaX öncelile çok teşekkürler bunu arıyordum buldum ama uygulayamadım.. Nedenine gelince ben yorumları Aşağı katıştırılmış kayıt şeklinde yapamıyorum. Ayarlardan yapıyorum ama herhangi bir gönderiden "yorum gönder"i tıklayınca hiç bir şey olmuyor.. Doğal olarak senin verdiğin kodda işe yaramıyor.. Nasıl düzeltebilirim bu durumu? Blogum:

  http://pessimisticstyle.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 119. @Pessimist,
  Rica ederim. Ancak eğer burda bahsedildiği gibi yapmışsanız hiç bir sorun olmaması gerekir. Eğer şablonunuzda buna mani olan bir şey varsa bunu sizin bulmanız gerekir.

  İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlayınSil
 120. sevgili mafiamax,
  önerdiğin herşeyi yaptım. nedense ilk birkaç yazımın altında görünmüyor yorum formu. sonrakilerin altında var ama. nedeni ne olabilir? nasıl düzeltebilirim? ayarlar-yorumlar-kayıtlar için varsayılan yorumlar seçeneğiyle bir ilgisi olabilir mi? oradaki her iki seçeneği de denemem rağmen yeni yazılarımın altında yorum formu görünmüyor.
  yardımını bekliyorum. sevgiler...

  YanıtlayınSil
 121. @AntiCa,
  Daha önce bahsettiğin sorun ile hiç karşılaşmadım. Şimdi blog sayfana girdim ve senin de dediğin gibi ilk 3 yazıda yorum formunun yüklenmediğini farkettim. Sayfa kaynak kodlarını incelediğimde bu 3 yazıda yorum formunun yüklenmediği görülüyor.

  Bu sorun için aklıma tek bir öneri geliyor:

  Bu yazıların yazı seçenekleri bölümünde yorumlara kapatılmış olma ihtimali olabilir. Yazılarınızı düzenleme modunda açın ve Kayıt Seçenekleri bağlantısına tıklayarak Okuyucu yorumları ayarlarına bir bakın.

  Resimde de gösterdim: http://img110.imageshack.us/my.php?image=kaytseceneklerimafiamaxig7.png

  YanıtlayınSil
 122. The element type "b:if" must be terminated by the matching end-tag ""


  Yukarıdaki hatayı alan arkadaşlar, "< / b : if >" kodunu silmesinler. Söz konusu kodun üzerine yeni kodları ekleyin; yorum formu yazınızın altında çıkacaktır.

  YanıtlayınSil
 123. sevgili mafiamax,
  doğru tahmin etmişsin, dediğin gibi yaparak sorunu çözdüm.
  ancak sanırım daha önemli bir sorunum var şimdi. sayfama ie ile girmeye çalıştığımda "internet explorer bu internet sitesini açamıyor" uyarı penceresiyle karşılaşıyorum. çok sinir bozucu bir durum. aynı sorun mozilla browserlarında veya google chrome ile yaşanmıyor. ne dersin? sence nedeni ne olabilir? yardımın için şimdiden teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 124. @AntiCa,
  Sorunuz çözdüğüne ve yardımcı olabildiğime sevindim. Fakat bahsettiğin hata bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu ne zaman ve hangi eylemden sonra yaşadığını bulmak ve akabinde çözüm üretmek sana düşüyor.

  YanıtlayınSil
 125. abi çıldırcam bu forum hep sağa kayık çıkıyor bir yardım eder misin?

  YanıtlayınSil
 126. sevgili mafiamax,
  sayfama en son senin önerdiğin yorum formu ile "devamını oku" kodlarını ekledim. başka bir değişiklik yapmadım. bir çok şikayet alıyorum ama çözemiyorum.
  "bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir" demişsin. neler olabilir mesela? yardımcı olabilir misin? ilk kez başıma geliyor ve bir tahminim bişle yok. belki senin vardırş bir fikrin vardır belki...

  YanıtlayınSil
 127. @AntiCa,
  Bir web sayfasının her hangi bir tarayıcıda açılmaması için bir çok sebep olduğu için sana bir öneri de bulunamadım. Sonuçta kodları hatalı ekleseydin Blogger buna izin vermezdi.

  YanıtlayınSil
 128. XML hata iletisi: The element type "b:if" must be terminated by the matching end-tag

  Arkadaşlar bu hatayı alanlar için sorun çözüldü galiba,bu sorunun temel kaynağı çerezler o yüzden uygulamayı başka bir tarayıcıda yapın IE kullanıyorsanız çerezleri temizledikten sonra mozilla da deneyin.Mozilla kullanıyorsanız IE de deneyin.Ben bu sorunu böyle aştım.Kolay gelsin

  YanıtlayınSil
 129. @Bilgiport,
  Bilgilendirme için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 130. Abi ben daha önceden disqus yorum formunu kullanıyordum, şimdi buna geçmek istiyorum sitesinden reinstall yapmaya çalışıyorum ama şablonumu yükleme tuşuna bastığımda That wasn't supposed to happen. uyarısını veriyor yardımcı olabilir misin?

  YanıtlayınSil
 131. @Adsız,

  Ben bahsettiğin serrvisi kullanmadığım için çözümü bilmiyorum, fakat o sistemi şablona entegre ettikten sonra geriye dönüşü yok gibi bir şey.

  YanıtlayınSil
 132. Sevgili Mafiamax
  30 haziran tarihinde Da Vinci'ye kendi bloğunda yorumlarda 200cü yorumdan sonra nasıl göstereceğini anlatmışsın.Ben de aynı şeyi yapmaya çalışıyorum.200 yorum sonrasını göstermeye.
  Benim sorunum bloğumda o ilk aranması gereken kısmı bulamayışım.Html düzenle ve widget şablonlarını genişlet kısmını ihmal etmiyorum.Ama kod içinde bahsettiğin kısmı bulamıyorum.benim temamdan kaynaklanıyor olabilir mi acaba?
  kod içinde olmayan kısım şu:
  <--dl id='comment-block'-->
  bunu uygulamaya çalıştığım blog adresi de şu:
  http://hiddenobject.blogspot.com/
  Yardımın için şimdiden teşekkür ederim.
  kodu buraya yazabilmek için başı ve sonuna çizgileri ben ekledim.

  YanıtlayınSil
 133. @Sishyphos,

  Şablonuna baktım ve sende bu kod <dl id="comments-block"> şeklinde geçiyor. Yani comment yerine comments şeklinde.

  YanıtlayınSil
 134. Allahım çok utandım:(((
  Bir 's' harfinin yaptığına bakarmısınız?
  Çok teşekkürler Mafiamax.Vakit ayırdığın ve yardımcı olduğun için.Bir gün öğreneceğim inşallah ve seni daha az rahatsız edeceğim (utanma smileysi)

  YanıtlayınSil
 135. @Sishyphos,
  Utanılacak birşey yok, gözden kaçmış sadece. Hem ben bu kadar yazıyı neden yazıyorum :)

  YanıtlayınSil
 136. Merhaba Mafiamax.Bir önce sorduğum 200 den fazla yorumu gösterme konusunu hala yapamamış olarak geri geldim.Verdiğin kodları ekleyip hatta
  benim temamda <--dl class='comments-block' id='comments-block'--> olan satırı tümden
  <--dl id="comment-block"--> olarak değiştirmeyi bile denedim.Ama hiç bir şekilde 200 yorumdan fazlası gözükmüyor.Tekrar bakabilirsen vakit ayırıp çok makbule geçecek.Bahsettiğim sorun şu linkteki sayfada yaşanıyor.Teşekkür ederim

  http://hiddenobject.blogspot.com/2009/04/egypt-iii-fate-of-ramses.html

  YanıtlayınSil
 137. mafiamax, tuttuğun altın olsun:) bırak yorum formu olmasını, yorum gönder linki bile çalışmayan bir şablona uyguladım, oldu. sağol varol.

  YanıtlayınSil
 138. abi en sonunda yaptım... Hep XML hatası veriyordu bende silmeden verilen kodu üzerine ekledim şimdi sorunsuzca çalışıyopr :D sağolun...

  YanıtlayınSil
 139. Teşekkürler. Aşağı katıştırılmış forum bende de çalışmıyordu. Bu kod sayesinde düzelttim.

  İyi çalışmalar.

  YanıtlayınSil
 140. ßen çözemedim :(
  Benim sitemde yorum kısmı yok sizin deginizi yaptım fakat olmadı..
  Yardımcı olacak varmı ?

  YanıtlayınSil
 141. Merhaba Mafiamax bende yapamaya çalıştım ama olmuyor :S
  benim Html de arattığım da bu çıkıyor bununla değiştiriyorum olmuyor. Yardım edersen çok büyük sevaba geçersin ;)
  resimde görünüyor yazılar

  Resim için tıklayınız

  YanıtlayınSil
 142. Sorunumu hallettim hata bendeymiş aramalarda 2 tane sonuç çıkıyordu ben hep birincisinde yapıyormuşum meğersem ikincisindeymiş kusura bakma başını ağrıttım.
  Sağlıcakla kal

  YanıtlayınSil
 143. @rhosus,
  Benzer sorunu yaşayanlar için yazımda özellikle senin düştüğün hataya düşmemelerini uyarmıştım.

  Hatanı bulduğun iyi olmuş.

  YanıtlayınSil
 144. Teşekkürler epeydir uğraşmıştım yorum formu için ama hep bi yerde hata yapmıştım enson çareyi linklerde bulmuştum ama şimdi yaptım gayet güzel oldu saolsın

  http://madnettr.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 145. İşte bu yorum formu internet explorerın her sayfa açısılışında hata vermesine sebep oluyor ne yazıkki :).

  YanıtlayınSil
 146. @Admin,
  Internet Explorer'ın hangi sürümünden bahsediyorsunuz? 7 ve 8 sürümlerinde böyle bir sorun yok, 6'da da yoktu ama sonra her hangi bir güncelleme ile oluştuysa bilemeyeceğim. Bakın burda yüzlerce insan bu yöntemi kullandı ve kimse bu sorundan şikayet etmedi.

  YanıtlayınSil
 147. Usta ya bende yaptım ama bende sadece google hesabı çıkıyor
  Diğerleri ;
  Live Journal
  WordPress
  TypePad
  AIM
  OpenID
  Bunlar gözükmüyor :S bunları nasıl gösteririm oturum kısmında

  YanıtlayınSil
 148. @rhosus,
  Blogger ayarlarından şu adımı izleyin:

  Ayarlar -> Yorumlar açılan sayfadan Kim Yorum Yapabilir? bölümünden gerekli seçeneği seçin.

  YanıtlayınSil
 149. Teşekkürler MafiaMax bir kez daha yardımıma koştun

  YanıtlayınSil
 150. toplam 76 yazı yazdım... blog sayfama ilk 70 yazıda yorum kutusu altta cıkıyordu ancak son 6-7 yazımda yorum kutusu cıkmıyor ayarlara baktım bir sorun gözükmüyor yardımcı olabilirmiisn ?

  YanıtlayınSil
 151. @İRA,
  Olayın durduk yere meydana gelmesi ilginç. Eğer her hangi bir değişiklik yapmadığınız halde bu durum meydana gelmişse bir çok sebebi olabilir. Bu yüzden yardım etmek zor.

  YanıtlayınSil
 152. Merhaba Erhan Nasılsın ben bu yorum forumunu malesef kullanamadım validator ile uğraştığımı biliyorsun bu esnada orjinal blogger temasının altını üstüne getirdim köstebek gibi kuyuları açıp kodlarını kara deliklere gömdüm didindim uykusuz kaldım öldüm dirildim :) sonunda valid yaptım ama şu yorum forumunu bi türlü halledemedim Yorum forumunu aşağıya katıştırılmış kayıt seçtiğimde yorum formu gözükmüyor bunun haricinde popup ı işaretlersem ozamanda invalid oluyor acaba bu konuyla ilgili nasıl bir kodal (kodlarla zorlamak, itelemek için kısa ad diyelim :P )çalışma yapılabilir ?

  YanıtlayınSil
 153. Bir önce ki yorum için ; düzeltme :D bu sorun da ok yorum forumu aktif valida devam ediyor

  YanıtlayınSil
 154. Sevgili Mafiamax sana birşey sormak istiyorum.
  bir sitede bu yorum formunun değişiniğini gördüm ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
  sanki yazınında altında iframe içine alınmış şekilde bloggerın orjinal yorum sayfasıydı.
  umarım anlatabilmişimdir
  yardımını bekliyorum.
  teşekküler :)

  YanıtlayınSil
 155. http://img188.imageshack.us/img188/4926/loac.jpg

  Direk altta bu bölüm çıkıyor . :)

  YanıtlayınSil
 156. İnceliyorum şimdi çok teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 157. Çok saol ya sabahdan beri boşuna tırmalıyormusum:D

  YanıtlayınSil
 158. merhaba mafiamax yenıden burda olmak cok güzel uzun zamandır takip etmiyordum senı inşallah daha sık takip edecegim ben sana sormak istedigim bu konu ile ilgili ama biraz fazlası


  http://bp1.blogger.com/_kI-Vy11LZq8/SGY7k_sCwpI/AAAAAAAABhE/kRihCVCF4cs/s400/yorum_formu.PNG

  buradaki resimde benım istedigim bir sey var.Resmin en üst tarafında mafiamax dediki bölümünü yapmak istiyorum ord akcük bür sohbet bulutu ver kullanıcı adının arja kısmı başka renkt onu nasıl yapabilirm ben acaba şimdi kullanmış oldugum temada yorum kullanıcı adı yer zaman aynı renk aynı tasarımda benım istedgim kullnıcı isminin olduğu bölümü özelleştirmek yardım edermisin

  YanıtlayınSil
 159. @cix,
  Merhaba. Lütfen kullandığınız temayı yani blogunuzu paylaşın. Profiliniz kısıtlı olduğu için ulaşılamıyor. Böylece size hangi kodda ne değişiklik yapacağınızı söyleyebilirim.

  YanıtlayınSil
 160. Cok Tesekkurler guzel Calisma

  YanıtlayınSil
 161. yorum panelini ekledim yalnız baya bir aşağıa önceki kayıt sonraki kayıt yazıları var bunları kaldırabiliormuyuz

  http://sinemafilm-izle.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 162. sagol işime yaradi

  http://gunceltayfa.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 163. Teşekkürler uyguladım süper oldu.

  YanıtlayınSil
 164. Arkadaşlar kodları yerleştirdim ama bende hiçbişey gözükmüyor
  http://sahibindengidiyor.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 165. olmadı o kodu bulamadı

  YanıtlayınSil
 166. Şu yorumların gözüktüğü kısmı seninki gibi nasıl yapabiliriz ? Paylaşır mısın ?

  YanıtlayınSil
 167. Bu ayarlar kısmından yapılabiliyor.Blogger settings /ayarlar kısmından yorumlar kısmından formu gösteri seçince otomatik oluyor.

  Bu bloga da google yorumlama biçimi ayarları araması ile geldim.Yani benim aradığım şu özellik internetten hiç anlamayan kullanıcılar yorumlama biçiminde openid falan görünce birşeyler yazmadan gidiyorlar.Wp hala bir adım önde .İsim mail varsa site direk formda açık olarak gözüküyor.Umarım blogger da bu seçeneği sunar.

  YanıtlayınSil
 168. U made my day. I was kinda slow at first. But i kept on scrolling to the bottom and i found the code. Thanks so much. Ur great.

  YanıtlayınSil
 169. @Wazzie,
  Hi Wazzie. I don't know how you founded this post. I think you used Google translate or something like that to understand my post. If there is an involved part of this post, i can help you.

  Hav a nice day.

  YanıtlayınSil
 170. usta bu işi normal şartlarda yzının içine girdikten sonra yapabiliyoruz ama sayfalarda bu forum gözükmemektedir sorun nedir acaba ( not yorum işini pop-up olarak ayarlayınca yorum eklenebiliyor ve okunabiliyor. yazılarda sorunsuz okunuyor ama sayfalarda sorun var.)

  YanıtlayınSil
 171. @Adsız,
  Zaten yorum formu yazı sayfasına girildiğinde görüntülenir. Farklı bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

  YanıtlayınSil
 172. Çok sağol işime yaradı :)

  YanıtlayınSil
 173. B.AslantürkEkim 08, 2010

  Ya tamam iyi güzel de ne burada ne de yaptım diyenlerin blogunda sorunsuz çalışan bir örneği yok neden böyle?

  YanıtlayınSil
 174. @B.Aslantürk ,
  Sizin bilgisayarınızda bir sorun olmasın? Hem burada hem de yaptım diyen herkeste sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ara sıra Blogger tabanlı bazı sunucu hataları olabilir ama bu binde bir olur.

  YanıtlayınSil
 175. teşekürler elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 176. Bu harika bilgi için çok teşekkür ederim,ziyaretçilerin çok işine yarayacak bir özellik :)
  http://hergun1yenikarikatur.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 177. ellerine sağlık hocam
  günlerdir bu yorum forumunu aradım sizin sayenizde buldum

  YanıtlayınSil
 178. sayenizde kendi bloguma uyarladım teşekkür ederim gerçekten çok güzel oldu

  YanıtlayınSil
 179. @tayyar, Admin, Life is a game., ay blog, kraltvdinle,
  Rica ederim. Yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 180. payşlaşım mükemmel. bende bunu arıyordum.
  macera oyunları

  YanıtlayınSil
 181. ben defalarca denedim ama ne bahsettiğiniz kod var nede bu sistem temama oluyor.

  YanıtlayınSil
 182. Merhaba hocam benm sitemde yorum formu yok nasıl koyabilirim?

  YanıtlayınSil
 183. çok aradığım bir konuydu teşekkürler

  YanıtlayınSil
 184. konu anlatımı güzel olmuş

  YanıtlayınSil
 185. Ahh bide şu kodlar kopyalansaydı nasıl sevinirdim :)

  YanıtlayınSil
 186. Çok güzel bir anlatım olmuş. Aradığım bir şeydi. Blog temama da uygun. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil

Küfür ve hakaret içeren yorumları sevmiyor, Türkçe'nin doğru kullanıldığı yorumları ise çok seviyoruz.

HTML: <b>, <i>, <a> gibi temel HTML etiketlerini kullanabilirsiniz.
Uyarı: URL adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!